Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Ogrody Światła ponowie rozbłysną na tarasach Zamku Książ oraz w Palmiarni w Wałbrzychu. Od 27 października (piątek), w jesienno-zimowe wieczory, zapraszamy Was na spacer wśród świetlnych iluminacji stworzonych z tysięcy światełek. Plenerowa trasa zwiedzania poprowadzi Was o zmroku przez rozświetlone ogrody Książa, których historia sięga XVIII w. Bilety są już dostępne w sprzedaży.
W Ogrodach Światła zobaczycie dekoracje które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia, a wśród nich: postaci na książęcym balu, zamkowe koty, iluminacje na licznych fontannach oraz pojedynek rycerzy. Przepiękne zdjęcia wykonacie zasiadając w świetlistym wagonie Złotego Pociągu lub pozując na tle strasznej wiedźmy i ogromnych pająków! Ogrody Świateł Zamku Książ to doskonała propozycja na zimowe wieczory - romantyczny spacer lub miejsce na rodzinną wycieczkę na świeżym powietrzu.
Druga część trasy Ogrodów Światła znajduje się w Palmiarni w Wałbrzychu. Zwiedzanie zaczynamy na świeżym powietrzu, na terenie ogrodów Palmiarni, by następnie wejść do rozświetlonego wnętrza budynku. Tu, w otoczeniu egzotycznych roślin zobaczycie iluminacje przedstawiające kolorowe papugi, barwne motyle i egzotyczne ptaki. Na terenie Palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.
Atrakcja jest dostępna codziennie na terenie Zamku Książ i Palmiarni do 29 lutego 2024r.
Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu we współpracy z współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA organizuje konkurs „Śladami księżnej Daisy” o zasięgu Aglomeracji Wałbrzyskiej i miasta Pszczyna. W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci uniwersytetu III wieku.
czytaj więcejW Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej planowany jest remont przejazdu kolejowego. W dniach 23-31 stycznia 2023 roku nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie. Planując wyprawy w tamte okolice, pamiętajcie o zmianach.
czytaj więcejWyniki II Plebiscytu na Ulubioną Wieżę Widokową Dolnego Śląska mogą co niektórych zaskoczyć. Pierwsze miejsce zdobyła wieża na Wieżycy w Dobromierzu, na drugim miejscu znalazła się wieża widokowa na Trójgarbie, a trzecie miejsce przypadło obecnie remontowanej wieży na Wielkiej Sowie.
czytaj więcejStolicę Austrii można by było spokojnie nazwać stolicą europejskiej kultury i nikt by się za to nie obraził (chyba!). W Wiedniu znajdziemy od groma miejsc związanych z kulturą, a to tylko początek jego zalet. Mało która europejska stolica jest tak zielona jak on. Cudowne parki, po drodze do nich słynne wiedeńskie kawiarenki… no i jeszcze zabytki! Trudno skrócić w tak krótkim opisie to, co Wiedeń ma do zaoferowania. Lepiej po prostu się w to wgłębić, więc zapraszam do czytania Poradnika Podróżnika o Wiedniu!
czytaj więcejDolnośląska Organizacja Turystyczna od 2003 roku organizuje konkurs, którego celem jest wskazanie liderów dolnośląskiej branży turystycznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w roku 2019 Zamek Książ w Wałbrzychu został zwycięzca w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska.
Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Celem organizowanego konkursu jest wsparcie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie odwiedzającym region turystom miejsc i wydarzeń o najwyższym poziomie świadczonych usług. Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży.