Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
Bardzo często mieszkańcy miasta Wałbrzycha mylą urzędy. Nie rozpoznają podziału administracyjnego na Miasto Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski posługując się przynależnością administracyjną sprzed 2013 roku. Powoduje to opóźnienie w realizacji ich wniosków, które błędne są kierowane do Starostwa Powiatowego a nie do Urzędu Miejskiego. Jeżeli tego podziału nie rozróżniają „lokalsi” to tym bardziej nie rozróżniają turyści. Radzie i Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego zależy na budowaniu swojej marki i jakości świadczonych usług. Przez ostatnie 9 lat Powiat Wałbrzyski wyremontował 130 km dróg i 19 obiektów mostowych. Dba o letnie i zimowe utrzymanie dróg- cząstkowe naprawy, koszenie poboczy, udrożnianie rowów, utwardzanie poboczy. Powiat wspiera również inicjatywy mieszkańców poprzez współprace z organizacjami pozarządowymi, sołectwami czy OSP. Od prawie dekady znakiem rozpoznawczym Powiatu Wałbrzyskiego jest logotyp „Ziemia Wałbrzyska”. Niestety sąsiedni samorząd coraz częściej używa tego określenia do opisu terenu własnej działalności.
Organy stanowiące Powiatu Wałbrzyskiego chcą zaakcentować odrębność terytorialną i administracyjną obu samorządów. Zwiększy to rozpoznawalność powiatu wałbrzyskiego co korzystnie wpłynie na promocją i rozwój turystyki. „Chcemy być sobą!” parafrazując słowa piosenki.
Koszty?
Te związane z wymianą tablic urzędowych poniesie Powiat Wałbrzyski. Przedsiębiorcy 350 zł za zmianę wpisu w KRS a organizacje pozarządowe zarejestrowane w KRS 150 zł. Innych kosztów nie ma.
Źródło: powiatwalbrzyski.pl
Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu we współpracy z współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA organizuje konkurs „Śladami księżnej Daisy” o zasięgu Aglomeracji Wałbrzyskiej i miasta Pszczyna. W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci uniwersytetu III wieku.
czytaj więcejW Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej planowany jest remont przejazdu kolejowego. W dniach 23-31 stycznia 2023 roku nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie. Planując wyprawy w tamte okolice, pamiętajcie o zmianach.
czytaj więcejWyniki II Plebiscytu na Ulubioną Wieżę Widokową Dolnego Śląska mogą co niektórych zaskoczyć. Pierwsze miejsce zdobyła wieża na Wieżycy w Dobromierzu, na drugim miejscu znalazła się wieża widokowa na Trójgarbie, a trzecie miejsce przypadło obecnie remontowanej wieży na Wielkiej Sowie.
czytaj więcejStolicę Austrii można by było spokojnie nazwać stolicą europejskiej kultury i nikt by się za to nie obraził (chyba!). W Wiedniu znajdziemy od groma miejsc związanych z kulturą, a to tylko początek jego zalet. Mało która europejska stolica jest tak zielona jak on. Cudowne parki, po drodze do nich słynne wiedeńskie kawiarenki… no i jeszcze zabytki! Trudno skrócić w tak krótkim opisie to, co Wiedeń ma do zaoferowania. Lepiej po prostu się w to wgłębić, więc zapraszam do czytania Poradnika Podróżnika o Wiedniu!
czytaj więcejDolnośląska Organizacja Turystyczna od 2003 roku organizuje konkurs, którego celem jest wskazanie liderów dolnośląskiej branży turystycznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w roku 2019 Zamek Książ w Wałbrzychu został zwycięzca w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska.
Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Celem organizowanego konkursu jest wsparcie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie odwiedzającym region turystom miejsc i wydarzeń o najwyższym poziomie świadczonych usług. Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży.