Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu we współpracy z współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA organizuje konkurs „Śladami księżnej Daisy” o zasięgu Aglomeracji Wałbrzyskiej i miasta Pszczyna. W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci uniwersytetu III wieku.
Konkurs objęty jest patronatem Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji Księżnej Daisy von Pless oraz Prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja.
W celu właściwej organizacji konkursu na terenie szkoły prosimy o zapoznanie się z dokumentacją dostępną na stronie konkursu.
Regulamin Konkursu „Śladami księżnej Daisy” → regulamin Konkursu Daisy 2023
Prace należy przesłać do 28 lutego 2023r.
Formularz zgłoszeniowy on-line → https://forms.gle/mC4kK7YnhCczKSvr6
Zgłoszenie należy wypełnić do 14 lutego 2023r.
1. Protokół z przebiegu I etapu – Protokół DAISY, załącznik 1
2. Zgoda na udział w konkursie – Oświadczenia załącznik 2 DAISY
3. Metryczka pracy – Metryczka pracy DAISY
Źródło i załączniki: http://zsee.walbrzych.pl/rok-daisy/
Organizatorzy imprezy, czyli Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Joanny Lamparskiej na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”, przygotowali dla gości Festiwalu mnóstwo atrakcji. Największy kompleks sal zamku stał się przestrzenią dla niezwykłych machin Leonarda da Vinci. Turyści mogli zobaczyć i wypróbować eksponaty zaprojektowane przez renesansowego mistrza. Dziedziniec honorowy na dwa dni zamienił się w prawdziwe pole bitwy, na którym odbyło się kilkanaście starć najróżniejszych formacji wojskowych. Odwiedzający zamek obejrzeli m.in. walkę Rzymian, Wikingów, rycerzy, Słowian. Takiej „Bitwy Epok” nie było dotąd nigdzie.
czytaj więcejW Zamku Książ w Wałbrzychu rozpoczęły się warte 200 tysięcy złotych prace konserwatorskie i restauratorskie fontanny bogini Flory i fontanny z Gryfonami znajdującymi się na tarasie bogini Flory. To początek rewaloryzacji książańskich tarasów, która przywróci im urodę i splendor z czasów książąt von Pless.
Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji pozyskana przez zarząd Zamku Książ z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki z ministerstwa w kwocie 100 tys. zł zostały uzupełnione o taką samą kwotę z budżetu spółki.
Tuż przed decydującymi meczami ze Śląskiem Wrocław sponsorem Górnika Wałbrzych został Zamek Książ w Wałbrzychu. - Jesteśmy w Książu lokalnymi patriotami, dlatego to wsparcie było jak najbardziej naturalnym - mówi prezes Zamku, Anna Żabska.
Prezes Zamku Anna Żabska w siedzibie klubu w Hali Wałbrzyskich Mistrzów w Wałbrzychu podpisała umowę na cały przyszły sezon. - Trzymamy kciuki za najbliższe decydujące mecze w fazie play-off. Zamek Książ włącza się w budowę wizerunku sportowego Wałbrzycha i wspiera klub który jest w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi Anna Żabska.
Zasypane wejścia i zamknięte stalowe drzwi podziemi Zamku Książ już w tym roku otworzą się dla turystów! 27 lutego 2018 r. Prezes Zamku Książ, Anna Żabska, podpisała umowę z wykonawcą na budowę wejścia turystycznego do podziemi zamku.
Realizacja „Zabudowy wejścia turystycznego do zlokalizowanych na poziomie ‘- 50,0 m’ podziemi Zamku Książ w Wałbrzychu” to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana zamkowa inwestycja. Poprzedzono ją trwającymi prawie trzy lata staraniami, w trakcie których uzyskano odpowiednie zezwolenia, wykonano ekspertyzy i przygotowano projekt budowlany. Wykonawca, któremu udzielono zamówienia publicznego to firma TWS GB Sp. z o.o. Sp. k. z Wrocławia.
"Opowieści z krypty czyli tajemnice pochówków właścicieli Książa i Pszczyny w świetle najnowszych badań archeologicznych". W imieniu prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Anny Żabskiej oraz prezesa Fundacji Księżnej Daisy von Pless Mateusza Mykytyszyna zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „O historii na żywo”.
Spotkanie odbędzie się w Sali Krzywej na drugim piętrze (dawnym gabinet pracy księcia Hansa Heinricha XV von Pless) 8 lutego 2018 r., (czwartek) o godzinie 17:30.