sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Prestiżowa impreza jeździecka na terenie Stada Ogierów w Ksi
2014-09-09 14:35

Stado Ogierów w Książu może pochwalić się największą na kuli ziemskiej hodowlą śląskich koni polskich, które uznane są za nasze dobro narodowe. Ich hodowla wspierana jest przez Agencję Nieruchomości Rolnej i Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim. Dzięki tym dwóm instytucjom i Polskiemu Związkowi Jeździeckiemu można było zorganizować Mistrzostwa Europy na terenie Stada Ogierów w Książ. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi zaplanowane zostały w dniach 20-24 sierpnia 2014 roku. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez jeździeckich, na które czekają z niecierpliwością zawodnicy i liczne grono widzów. Mistrzostwa Europy rozgrywane są w trzech kategoriach. Należą do nich: dzieci do lat 14, juniorzy do lat 18 i młodzi zawodnicy do 21 roku życia. W rozgrywkach sportowych każdy z uczestniczących krajów ma możliwość zdobycia medalu drużynowego.


Na dzień dzisiejszych posiadamy w Polsce dwóch Mistrzów Europy. Należą do nich: Monika Święcicka i Filip Nowacki. Ma to szczególne znaczenie dla odbywających się Mistrzostw Jeździeckich w Polsce. Warto wspomnieć także o tym, że na Mistrzostwa wystawiono dwa śląskie ogiery. Jeden z nich pochodzi z Zakładu Stada Ogierów w Książu, a drugi z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim. Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbyło się 20 sierpnia 2014 roku o godzinie 17:00 na terenie Stada Ogierów w Książu. Jest to miejsce zjazdu najlepszych zaprzęgów europejskich, w którym warto uczestniczyć. Udział w Zowadach biorą zawodnicy z: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rosji, Włoch, Szwecji, Norwegii, Danii, Belgii, Węgier i Czech. Liczba 67 zaprzęgów zgłosiła się do walki o medale Mistrzostw Europy. Zawody międzynarodowe przewidziane są dla siedemnastu zawodników. Natomiast w rywalizacji o medale Mistrzostw Polski zaplanowano osiem zaprzęgów. Jest to jedna z największych imprez jeździeckich organizowanych w tym roku na terenie Polski, gdzie rozgrywką sportowym towarzyszą liczne pokazy i atrakcje.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: