sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Edukacja ze zwiedzaniem Zamku Książ
2014-09-09 12:08

Zamek Książ posiada ofertę edukacyjną, na którą zaprasza uczniów i nauczycieli. Zajęcia lekcyjne połączone są z oprowadzaniem po zamku i trwają około siedemdziesięciu minut. Edukacja na terenie zamkowych komnat organizowana jest podczas trwania roku szkolnego. Odpowiedzialni za nią są pracownicy Centrum Europejskiego. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie i przez sieć internetową od poniedziałku do piątku, co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem przed planowanym przyjazdem. Należy jak najszybciej powiadomić telefonicznie w przypadku rezygnacji z zaplanowanych zajęć. Tego rodzaju lekcja prowadzona pod adresem przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematem zajęć dla najmłodszych jest opowieść o zamku i jego mieszkańcach oraz przybliżenie rycerskiej kultury. Podczas lekcji prezentowane są fotografie ostatnich mieszkańców tajemniczego zamku. Natomiast dzieci starsze i młodzież mają poszerzony program edukacyjny.


Mogą uzyskać m.in. informację na temat dziejów zamku i regionu w czasie II Wojny Światowej i po jej zakończeniu czy poznać walory naturalne i historyczne Książańskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia odbywają się codziennie, oprócz sobót i niedziel. Natomiast w sezonie zimowym od października do marca wyłączony jest jeszcze poniedziałek. Cena lekcji dla szkół należących do aglomeracji wałbrzyskiej wynosi 9 złotych, a pozostałe szkoły zobowiązane są zapłacić 15 złotych od ucznia. Grupa nie może liczyć więcej niż 50 osób, gdzie wstęp dla opiekuna jest bezpłatny. Wymaganą kwotę należy wpłacić w dniu lekcji bezpośrednio w kasie biletowej zamku. Zajęcia edukacyjne Centrum Europejskiego w Zamku Książ są godne polecenia.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: