sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Czy Zamek przejmie palmiarnię?
2012-10-09 11:23


Miasto Wałbrzych rozważa możliwość przejęcia palmiarni. Miejsca, które zna i odwiedził praktycznie każdy mieszkaniec naszego miasta. Za obiekt i grunty Agencji Nieruchomości Rolnej jako miasto jesteśmy w stanie zapłacić niespełna 2 miliony złotych. Palmiarnia to wizytówka Wałbrzycha. Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc obok Zamku Książ. Bliskość obu obiektów spowodowało, że palmiarnią zainteresowały się władze spółki zarządzającej zamkiem. Prezes Krzysztof Urbański uważa, że może być druga atrakcja, którą zechce odwiedzić turysta kupując bilet do Książa. Palmiarnię rocznie odwiedza około 20-25 tysięcy gości. Zamek Książ ponad 200 tysięcy.


Jeśli udałoby się nam „przerzucić” około połowę turystów z zamku do palmiarni myślę, że to wystarczyłoby do bieżącego utrzymania tego obiektu – mówi Urbański. Prezydent Roman Szełemej mówi wprost o „dobru narodowym”, które trzeba ratować. Pięć czy siedem wręcz przetargów w tym roku nie znalazło nabywcy. Szczególnie trudnym zagadnieniem jest fakt, że jest to zabytkowy kompleks, co oznacza konieczność uzgadniania i inwestowania praktycznie w każdą rzecz, która będzie wymagała remontu – podkreśla Szełemej. Mniej optymistycznie do pomysłu przejęcia palmiarni mają radni opozycji. Nie wierzą, że stać miasto na utrzymanie tego obiektu. Jeśli Gmina Wałbrzych wygra przetarg nie będzie musiała wpłacać pierwszego przetargu bowiem Agencja Nieruchomości Rolnej umorzyła gminie kwotę blisko 900 tysięcy złotych z tytułu odszkodowania w związku z nabyciem z mocy prawa nieruchomości zasobu własności rolnej skarbu państwa w kwocie ponad 800 tysięcy złotych. Jeśli gmina tego teraz nie kupi, to Palmiarnia popadnie w ruinę – uważa Roman Szełemej. Bierzemy pod uwagę, że utrzymanie obiektu i jego rozwój to wyzwanie, ale nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji zaznacza. Przetarg już 5 września. Rafał Pawłowski
Źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: