Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Miasto Wałbrzych rozważa możliwość przejęcia palmiarni. Miejsca, które zna i odwiedził praktycznie każdy mieszkaniec naszego miasta. Za obiekt i grunty Agencji Nieruchomości Rolnej jako miasto jesteśmy w stanie zapłacić niespełna 2 miliony złotych. Palmiarnia to wizytówka Wałbrzycha. Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc obok Zamku Książ. Bliskość obu obiektów spowodowało, że palmiarnią zainteresowały się władze spółki zarządzającej zamkiem. Prezes Krzysztof Urbański uważa, że może być druga atrakcja, którą zechce odwiedzić turysta kupując bilet do Książa. Palmiarnię rocznie odwiedza około 20-25 tysięcy gości. Zamek Książ ponad 200 tysięcy.
Jeśli udałoby się nam „przerzucić” około połowę turystów z zamku do palmiarni myślę, że to wystarczyłoby do bieżącego utrzymania tego obiektu – mówi Urbański. Prezydent Roman Szełemej mówi wprost o „dobru narodowym”, które trzeba ratować. Pięć czy siedem wręcz przetargów w tym roku nie znalazło nabywcy. Szczególnie trudnym zagadnieniem jest fakt, że jest to zabytkowy kompleks, co oznacza konieczność uzgadniania i inwestowania praktycznie w każdą rzecz, która będzie wymagała remontu – podkreśla Szełemej. Mniej optymistycznie do pomysłu przejęcia palmiarni mają radni opozycji. Nie wierzą, że stać miasto na utrzymanie tego obiektu. Jeśli Gmina Wałbrzych wygra przetarg nie będzie musiała wpłacać pierwszego przetargu bowiem Agencja Nieruchomości Rolnej umorzyła gminie kwotę blisko 900 tysięcy złotych z tytułu odszkodowania w związku z nabyciem z mocy prawa nieruchomości zasobu własności rolnej skarbu państwa w kwocie ponad 800 tysięcy złotych. Jeśli gmina tego teraz nie kupi, to Palmiarnia popadnie w ruinę – uważa Roman Szełemej. Bierzemy pod uwagę, że utrzymanie obiektu i jego rozwój to wyzwanie, ale nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji zaznacza. Przetarg już 5 września. Rafał Pawłowski
Źródło: 30minut
Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu we współpracy z współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA organizuje konkurs „Śladami księżnej Daisy” o zasięgu Aglomeracji Wałbrzyskiej i miasta Pszczyna. W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci uniwersytetu III wieku.
czytaj więcejW Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej planowany jest remont przejazdu kolejowego. W dniach 23-31 stycznia 2023 roku nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie. Planując wyprawy w tamte okolice, pamiętajcie o zmianach.
czytaj więcejWyniki II Plebiscytu na Ulubioną Wieżę Widokową Dolnego Śląska mogą co niektórych zaskoczyć. Pierwsze miejsce zdobyła wieża na Wieżycy w Dobromierzu, na drugim miejscu znalazła się wieża widokowa na Trójgarbie, a trzecie miejsce przypadło obecnie remontowanej wieży na Wielkiej Sowie.
czytaj więcejStolicę Austrii można by było spokojnie nazwać stolicą europejskiej kultury i nikt by się za to nie obraził (chyba!). W Wiedniu znajdziemy od groma miejsc związanych z kulturą, a to tylko początek jego zalet. Mało która europejska stolica jest tak zielona jak on. Cudowne parki, po drodze do nich słynne wiedeńskie kawiarenki… no i jeszcze zabytki! Trudno skrócić w tak krótkim opisie to, co Wiedeń ma do zaoferowania. Lepiej po prostu się w to wgłębić, więc zapraszam do czytania Poradnika Podróżnika o Wiedniu!
czytaj więcejDolnośląska Organizacja Turystyczna od 2003 roku organizuje konkurs, którego celem jest wskazanie liderów dolnośląskiej branży turystycznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w roku 2019 Zamek Książ w Wałbrzychu został zwycięzca w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska.
Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Celem organizowanego konkursu jest wsparcie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie odwiedzającym region turystom miejsc i wydarzeń o najwyższym poziomie świadczonych usług. Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży.