sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Palmiarnia w Zamku Książ
2012-09-18 13:43


Blisko 2,5 miliona złotych kosztować będzie gminę Wałbrzych zakup Palmiarni w dzielnicy Lubiechów. Podpisanie aktu notarialnego nastąpi w ciągu miesiąca. Właścicielem będzie miasto, ale terenem zarządzać będzie Zamek Książ. Prezes Krzysztof Urbański zdaje sobie sprawę, że czeka go dużo pracy. - Przed nami zima, którą musimy dosłownie przetrwać. Wykonamy wiele prostych prac, które mam nadzieję, pozwolą ocalić znajdujące się tu rośliny, przed niskimi temperaturami. Proszę się nie dziwić jeśli zobaczą Państwo słomę czy folię. To będą tymczasowe i doraźne zabezpieczenia - wyjaśniał na spotkaniu z dziennikarzami. Roman Szełemej podkreślał natomiast, że kwota za jaką gmina kupiła palmiarnie, jest stosunkowo niska. - Cena nieruchomości wyniosła 2 459 400 złotych, co stanowi 90 procent ceny wywoławczej. Gmina będzie wnioskowała do Agencji Nieruchomości Rolnych o obniżenie ceny sprzedaży do 50% wartości (z uwagi na jej zabytkowy charakter) i rozłożenie płatności na raty. - To bardzo ważny dzień. Ratujemy palmiarnię, jedną z pięciu w Polsce.


Potencjalnie najpiękniejszą, ale w trudnym stanie. Przywrócenie dawnego blasku wymaga dużego wysiłku. Będziemy poszukiwać przede wszystkim środków zewnętrznych na modernizację – zaznaczał Szełemej. Podpisanie aktu notarialnego (umowy kupna-sprzedaży) nastąpi w ciągu miesiąca. - Wspólnie stworzymy ciekawą ofertę dla mieszkańców i turystów. Już dzisiaj mogę zaprosić na przyszłoroczne święto kwiatów, które odbędzie się w zamku i na terenie palmiarni- zapowiada Krzysztof Urbański. W pierwszej kolejności będzie chciał zabezpieczyć obiekt przed mrozami. - Musimy również przygotować dokumentację potrzebną do przeprowadzenia remontu kotłowni oraz zmienić zaplecze socjalne. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek pracował tu w warunkach, jakie zastaliśmy przejmując obiekt - zaznacza. - Palmiarnia ma starą kotłownię. Nieekologiczną i mocno awaryjną. Zajmiemy się nią w pierwszej kolejności. Docelowo cała palmiarnia musi być przebudowanazaznacza Przyznaje, że podpatruje jakie rozwiązania stosują inne miasta prowadzące podobne obiekty. - Byliśmy już w Łodzi. Teraz jedziemy do Poznania. Ta w Łodzi kosztowała 30 milionów złotych. Mimo bieżącego stanu technicznego uważam, że nasza jest zdecydowania ładniejsza. Wierzę, że turyści to docenią – kończy optymistycznie. Ma nadzieję, że będzie to druga atrakcja, którą zechcą odwiedzić turyści przyjeżdżający do Książa. Swoich obaw nie kryją radni opozycji. Nie wierzą, że miasto będzie stać na utrzymanie tego obiektu. Rafał Pawłowski
źródło:30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: