sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Modernizacje dróg w regionie wałbrzysko-świdnickim
2008-11-28 16:08

Ponad 100 milionów złotych otrzyma w latach 2007-2013 region wałbrzysko - świdnicki z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze te zostaną przeznaczone głównie na modernizacje dróg powiatowych. Z unijnych pieniędzy skorzysta także Zamek Książ oraz Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Do tej pory na Dolnym Śląsku rozdysponowano już 70% pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wystarczyło to na dofinansowanie 40 dolnośląskich projektów inwestycyjnych o kluczowym znaczeniu do województwa. Kilka z nich to projekty z naszego regionu. Na przebudowę i modernizację III piętra Zamku Książ przeznaczonych zostało 10 milionów złotych. Modernizacja Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu kosztować będzie 9 milionów. Pozostałą część przyznanych 100 milionów złotych pochłoną inwestycje drogowe. Za prawie 6,5 miliona zmodernizowana ma być ulica Wysockiego w Wałbrzychu. Kolejne blisko 6 milionów złotych kosztować będzie naprawa i ulepszenie drogi powiatowej w centrum uzdrowiska Jedlina Zdrój, ponad 6 milionów wydane będzie na naprawę drogi powiatowej nr 3397 D w okolicach Dzikowca, ponad 14 milionów pochłonie remont dróg wokół Jeziora Bystrzyckiego i w pobliżu sztolni walimskich. Inwestycje drogowe z udziałem unijnych funduszy rozpoczną się także na drodze powiatowej nr 3396 D w Świdnicy, w okolicach kompleksu Osówka i sanktuarium w Krzeszowie. Po zakończeniu remontów i budowie nowych odcinków dróg w regionie wałbrzysko - świdnickim główne miasta regionu mają mieć połączenie drogowe z autostradą A4.


W latach 2007-2013 na inwestycje w remonty i budowę dróg na Dolnym Śląsku ma być przeznaczonych prawie 2 miliardy złotych. Już chyba wiecie dlaczego odwołaliśmy poprzedni zarząd województwa? Nie byliśmy zadowoleni ze sposobu podziału środków unijnych. Chcieliśmy, aby pieniądze te były dzielone w całym regionie i by dotyczyły nie tylko Wrocławia, ale także Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry- mówił na konferencji prasowej dotyczącej przydziału środków z Regionalnego Programu Operacyjnego poseł na Sejm RP Zbigniew Chlebowski. Jego zdaniem po wprowadzeniu przez rząd tzw. specustawy inwestycje na drogach nabiorą tempa. Ustawa ta ogranicza bowiem prawo własności i pozwala budować drogi na gruntach prywatnych mimo braku zgody właściciela terenu. Zmieniliśmy prawo, aby móc skutecznie zrealizować inwestycje- podkreśla Chlebowski. Obecnie właściciel terenu po którym ma przebiegać droga otrzymuje informacje o możliwości sprzedaży gruntu po cenie zaproponowanej przez Państwo. Może ofertę przyjąć lub się z nią nie zgodzić. Nie może jednak zablokować budowy drogi. Z ewentualnymi roszczeniami może zgłosić się do sądu. Jeżeli sąd uzna racje właściciela gruntu, Państwo dopłaci zasądzoną kwotę. Inwestycje drogowe mają być szybciej realizowane również dzięki nowemu programowi rządu. Nosi on nazwę Programu Rozbudowy Dróg Lokalnych. W budżecie na rok 2009 zapisano na ten cel miliard złotych. Z dolnośląskiego do programu wpłynęło 160 dużych projektów. Wyniki tego naboru nie są jednak jeszcze znane.
Źródło: Acz / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: