sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Czy będzie ponowny przetarg w Książu?
2012-03-13 11:59

Firma Mirjan 2 reprezentowana przez Natalię Olendzką wygrała przetarg na dzierżawę hotelu i restauracji w kompleksie Zamek Książ. Po opublikowaniu wyników co najmniej jeden z oferentów złożył oficjalny protest. Do przetargu stanęły cztery podmioty. Pod uwagę były brane następujące kryteria: wysokość proponowanej miesięcznej stawki czynszowej za metr kwadratowy, doświadczenie w prowadzeniu hoteli, prowadzenie hoteli i lokali gastronomicznych w obiektach zabytkowych oraz gwarancji utrzymania dotychczasowych warunków zatrudnienia pracowników. Najwyższą stawkę za czynsz w wysokości 21,21 złotych za metr kwadratowy zaproponowała firma Food Art. Concept Enterprise Sp. z o.o. z Wrocławia, za co otrzymała 62 punkty. Dało to prowadzenie do momentu, gdy nie wzięto pod uwagę kryterium nr 3 - prowadzenia hoteli i lokali gastronomicznych w obiektach zabytkowych. Tutaj podmiot ten nie otrzymał żadnego punktu. Aż 10 natomiast przypadło firmie Mirjan 2. Dzięki temu oferent ten przechylił szalę na swoją stronę (mimo że za metr kwadratowy powierzchni użytkowej zaproponował 18,50 zł) i został zwycięzcą przetargu. Po ogłoszeniu wyników do komisji trafił co najmniej jeden protest.


Nie znamy jeszcze jego treści. Nie wiemy również jakie stanowisko w tej sprawie ma prezydent miasta (do momentu wysłania gazety do druku nie otrzymaliśmy odpowiedzi na przesłane do biura prasowego pytania). A wyniki przetargu przedstawiały się następująco. Oferent nr 1 Agencja Reklamy i Promocji Dami Sp.z o.o. Podmiot zaoferował stawkę czynszu w wysokości 21 złotych, za którą otrzymał 61,39 punktów. Żadnego nie dostał za prowadzi hoteli. Nic również za doświadczenie w prowadzeniu hotelu w obiektach zabytkowych. Oferta nr 2 - Mirjan 2 Natalia Olendzka. Firma zaoferowała stawkę czynszu w wysokości 18,50 zł, za co otrzymała 54,08 punktów. Kolejny punkt za prowadzenie hotelu. Maksymalną ilość za prowadzenie lokalów gastronomicznych i hotelu w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków. Oferent nr 3 – Restauracja Książęca dostał najmniej punktów za proponowana stawkę czynszu. Tutaj zastrzeżenia komisji budził fakt dotyczący ilości pokoi. Jak wynika z uzasadnienia komisji w ewidencji figuruje, że jest ich 19, a nie 18 dlatego nie przyznano podmiotowi żadnych punków za spełnienie kryterium doświadczenia w prowadzeniu hotelu. Oferent nr 4 – Food Art. Concept Enterprise Sp. z o.o. z Wrocławia dostał 62 punkty za najwyższą stawkę czynszu - 21,21 złotych ze metr kwadratowy. W tym przypadku komisja nie uwzględniła oświadczenia firmy o prowadzeniu hotelu i restauracji w obiekcie zabytkowym. „Budynek,w którym zlokalizowany jest hotel nie jest wpisany do rejestru zabytków. Oferent wbrew postanowieniom pkt. VI.7 warunków przetargu nie przedstawił innych dokumentów pozwalających na zweryfikowanie czy prowadzi hotel oraz czy prowadzi hotel i restaurację w obiektach zabytkowych Wadliwe formalnie i niezgodne z wymogami merytorycznymi przetargu pismo opatrzone pieczęcią Spółki Eco Fix Spółka z o.o. nie zostało uznane jako stanowiące podstawę do przyznania oferentowi punktów za spełnienie kryterium doświadczenia w prowadzeniu hotel oraz prowadzenia hoteli i restauracji w obiektach zabytkowych. Za spełnienie tych kryteriów oferent nie otrzymał punktów” - czytamy w uzasadnieniu komisji. (
źródło: 30minut)Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: