sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Święto regionu w Książu
2011-10-24 15:25

W tym roku po raz drugi obchodzono Święto Województwa Dolnośląskiego. Z tej okazji uroczystą sesję Sejmiku Dolnośląskiego zorganizowano w zamku Książ. - To rzadkość, ale sytuacja jest wyjątkowa – mówił marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Wstępem do obrad był występ orkiestry Filharmonii Sudeckiej, zakończony owacją na stojąco i kilkoma bisami. Po krótkiej przerwie głos zabrał dawny gospodarz zamku Książ, obecnie radny sejmiku, Jerzy Tutaj. Gości przywitał też prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Potem radni uchwalili przyjęcie wzorów nowych insygniów województwa dolnośląskiego. Są to laska, łańcuch i pieczęć marszałka i przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego oraz odznaka radnego. – Tak budujemy naszą tożsamość – podkreślał marszałek. Wzory zostały wcześniej zatwierdzone przez komisję heraldyczną Ministerstwa
Spraw Wewnętrznych. Najwięcej emocji dostarczyło jednak wręczanie nagród dolnośląskich,
które przypadły wielu wybitnym ludziom, od lat działających na rzecz regionu. Zaczęto od Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej SILESIA, którą w tym roku otrzymali: Tadeusz Różewicz,
Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Towarzystwo Przyjaciół Jeleniej Góry. W imieniu wybitnego poety, który niedawno obchodził 90-te urodziny, nagrodę odebrali jego syn i żona. Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury przyznano też statuetki WENA. Przypadły one profesorom Tadeuszowi Zatheyowi i Mieczysławowi Zlatowi oraz Bogusławowi Danielewskiemu i Tadeuszowi Kosarewiczowi. Kolejne laury odebrali ludzie, którzy swoją codzienną działalnością, a niejednokrotnie pasją, przyczynili się do promowania Dolnego Śląska w wielu różnych środowiskach i na wielu obszarach.
 


Należą do nich: Joanna
Lamparska, znana autorka książek historycznych i popularyzatorka tajemniczych zakątków regionu, Małgorzata Majeran-Kokott z Radia Wrocław, dowodząca swoją audycją, że muzyka ludowa żyje i ma się świetnie, Mike Whitney, przybysz z dalekiej Kalifornii oraz Ewa i Lech
Jaworkowie, właściciele słynnych winnic, Maciej Szymczyk, zasłużony dyrektor Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz młodzi, utalentowani wokaliści Magdalena Pasierska i Michał Majeran.

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: