sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Królewska gra w Książu
2011-10-31 13:39

W zamku Książ rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. Do udziału zgłosiło się prawie 140 młodych zawodników.

Organizacją życia szachowego w Wałbrzychu od siedmiu lat zajmuje się Książańskie Towarzystwo Szachowe w osobie Jana Stankiewicza, ojca znakomitego w tej dziedzinie Pawła Stankiewicza, grającego obecnie w klubie Polonia Wrocław. – Mój cel, to popularyzacja tej dyscypliny. Niestety, w Wałbrzychu nie ma klubu, który zajmowałby się szachistami. Dlatego, w porozumieniu z radami wspólnot samorządowych, będziemy się starać o utworzenie Miejskiego Klubu Szachowego, do którego mogłyby należeć dzieci z całego miasta – mówi Jan Stankiewicz. W tej chwili w Wałbrzychu czynnie uprawia tę dyscyplinę około 30 juniorów i ok. 70 dorosłych. – Tylko w Zespole Szkół Integracyjnych oraz w Zespole Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko-Księgowa” są kółka szachowe, dla uczniów tych szkół. Pozostali nie mają gdzie grać – mówi Stankiewicz. Uczestnicy mistrzostw mieli o co walczyć.


Zdobywcy pierwszych, drugich i trzecich miejsc otrzymali nagrody pieniężne oraz medale i puchary. Zdobycie czwartego i piątego miejsca oznaczało nagrodę rzeczową. – Nagrody ufundowali nam sponsorzy: Ronal, Fundacja Regionu Wałbrzyskiego oraz SKOK Wspólnota – mówi Jan Stankiewicz. Sędziowie oceniali rozgrywki odrębnie dla chłopców i dziewcząt oraz w zależności od wieku. Na pierwszym miejscu uplasowało się siedmioro z nich: Maria Laskar, Gabriela Maciak, Aleksandra Zmarzły, Piotr Majocha. Franciszek Sernecki, Piotr Terochin, Radosława Laskar i Marcin Szydełko. Są mistrzami Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich 2011 roku.


źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: