sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Co dalej z Zamkiem Książ?
2011-09-12 10:39

Wymiana prezesów miejskich spółek nie ominęła zamku Książ. Jerzego Tutaja zastąpił – na razie - Krzysztof Urbański. O pomysły na zamek nowego szefa spółki zapytała Barbara Szeligowska. - Długo się Pan zastanawiał nad przyjęciem propozycji prezydenta Romana Szełemeja? - Jestem wałbrzyszaninem, miałem w Książu studniówkę, mieszkam 200 m od jednej z zamkowych bram. Nie było się co zastanawiać.
 


Dobrze znam ten obiekt, widzę, jak się zmienia, co nie znaczy, że nie może się jeszcze bardziej zmienić na korzyść. Zamek jest oblegany, ale chciałbym, aby był oblegany jeszcze bardziej i takie sobie wyznaczyłem zadanie. - Czuje się Pan przygotowany do takich zadań? – Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, jednej z najlepszych uczelni w kraju, gdzie studiowałem zarządzanie i organizację. Jestem dobrze przygotowany do pracy w spółce prawa handlowego. Ale nikt nie zna się na wszystkim, więc do poszczególnych zadań dobiorę sobie odpowiednich współpracowników. - Jak Pan ocenia to, co zastał w zamku? - Już wprowadziliśmy pewne zmiany, na razie drobne, chociażby wygląd budki parkingowej. Zanim zaczniemy wielkie inwestycje, zamek i jego otoczenie powinny wyglądać schludnie. Chcę, aby system identyfikacji wizualnej został ujednolicony – musimy wybrać jeden kolor, jeden symbol,którym będą się wyróżniać
zarówno ubiory pracowników, jak i wszystkie obiekty i elementy występujące w otoczeniu zamku. Ale moim głównym celem będzie ożywienie zamku, przyjrzenie się kalendarzowi imprez i sprawienie,
aby o zamku było słychać nie tylko na Dolnym Śląsku. Nowe pomysły na zamek Książ - Przewiduję raczej zmiany organizacyjne, niż zwolnienia – mówi Krzysztof Urbański - Kiedy wjeżdża się na przedzamcze, pierwsze wrażenie nie jest najlepsze. Zatłoczony parking i wielkie reklamy, zasłaniające odnowiony budynek bramy. - Reklamy niebawem znikną, a parking zostanie przeniesiony, jak tylko uda się zbudować miejsca postojowe koło amfiteatru. Na razie będziemy się starać, aby jak najwięcej samochodów przyjezdni pozostawiali na parkingu głównym, skąd chcemy zapewnić wygodne i bezkolizyjne dojście spacerem przez park. - Zatrzyma Pan załogę, czy będą zmiany? - Przewiduję raczej zmiany organizacyjne, niż zwolnienia. Ale też potrzebuję nowych osób, z pomysłami na wykorzystanie potencjału zamku. Będziemy ogłaszać konkursy na te stanowiska. - Będzie też konkurs na stanowisko prezesa zamku Książ. Zamierza Pan wziąć w nim udział? - Na razie moja umowa obowiązuje do czasu rozstrzygnięcia konkursu. W spółce jest prowadzony audyt. Chciałbym kontynuować moją pracę w zamku Książ, ale ostateczną decyzję podejmę, kiedy poznam wszystkie szczegóły oraz bilans otwarcia. W tej chwili obiecuję ciężką pracę. Musimy przyspieszyć.

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: