sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Festiwal Kameralistyki (ensemble) im. księżnej Daisy
2011-08-19 14:49

Melomani już czekają. Sierpień, to czas na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki (ensemble) im. księżnej Daisy. W tym roku muzykowanie w Sali Maksymiliana odbędzie się już po raz ósmy. Festiwal, to dla studentów uczelni muzycznych, mistrzowskie kursy u wybitnych instrumentalistów, a dla publiczności – okazja do wysłuchania utworów wybitnych kompozytorów, w wykonaniu światowej sławy muzyków. Grono instrumentalistów pozostaje bez zmian od wielu lat. Zajęcia ze studentami poprowadzą Bartłomiej Nizioł, Szymon Krzeszowiec, Marcin Markowicz i Piotr Janosik oraz Niklas Sivelov i Piero Masa. Oprócz muzyków, tajniki warsztatu artystycznego będą zgłębiać także aktorzy – w tym roku pod skrzydłami Zbigniewa Zamachowskiego i Beaty Fudalej.


- O miejsce na kursie w zamku Książ starają się dziesiątki studentów z całej Europy, a zdarza się także, że z innych kontynentów. Magnesem, który przyciąga tu młodych instrumentalistów jest miejsce, gdzie odbywają się warsztaty, czyli zamek Książ, ale także możliwość wspólnych występów z mistrzami – mówi Marcin Markowicz, dyrektor artystyczny festiwalu, a także utalentowany skrzypek i kompozytor. Festiwalowe koncerty rozpoczną się w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 19 w Sali Maksymiliana w zamku Książ. Potem, po dwóch dniach przerwy, muzycy będą występować codziennie, o tej samej porze, aż do koncertu finałowego, który jest zaplanowany na sobotę, 27 sierpnia. Wtedy też będzie można poznać efekty pracy grupy aktorskiej. Młodzi adepci sztuki scenicznej zaprezentują wybór bajek oraz wiersze z „Jarmarku rymów” Juliana Tuwima, a także pokaz piosenki aktorskiej. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny – to prezent od władz miasta i ministra kultury. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest zarezerwowanie miejscówki. Można to zrobić, dzwoniąc pod nr tel. 608 449 451.Autor: Szela - 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: