Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Melomani już czekają. Sierpień, to czas na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki (ensemble) im. księżnej Daisy. W tym roku muzykowanie w Sali Maksymiliana odbędzie się już po raz ósmy. Festiwal, to dla studentów uczelni muzycznych, mistrzowskie kursy u wybitnych instrumentalistów, a dla publiczności – okazja do wysłuchania utworów wybitnych kompozytorów, w wykonaniu światowej sławy muzyków. Grono instrumentalistów pozostaje bez zmian od wielu lat. Zajęcia ze studentami poprowadzą Bartłomiej Nizioł, Szymon Krzeszowiec, Marcin Markowicz i Piotr Janosik oraz Niklas Sivelov i Piero Masa. Oprócz muzyków, tajniki warsztatu artystycznego będą zgłębiać także aktorzy – w tym roku pod skrzydłami Zbigniewa Zamachowskiego i Beaty Fudalej.
- O miejsce na kursie w zamku Książ starają się dziesiątki studentów z całej Europy, a zdarza się także, że z innych kontynentów. Magnesem, który przyciąga tu młodych instrumentalistów jest miejsce, gdzie odbywają się warsztaty, czyli zamek Książ, ale także możliwość wspólnych występów z mistrzami – mówi Marcin Markowicz, dyrektor artystyczny festiwalu, a także utalentowany skrzypek i kompozytor. Festiwalowe koncerty rozpoczną się w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 19 w Sali Maksymiliana w zamku Książ. Potem, po dwóch dniach przerwy, muzycy będą występować codziennie, o tej samej porze, aż do koncertu finałowego, który jest zaplanowany na sobotę, 27 sierpnia. Wtedy też będzie można poznać efekty pracy grupy aktorskiej. Młodzi adepci sztuki scenicznej zaprezentują wybór bajek oraz wiersze z „Jarmarku rymów” Juliana Tuwima, a także pokaz piosenki aktorskiej. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny – to prezent od władz miasta i ministra kultury. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest zarezerwowanie miejscówki. Można to zrobić, dzwoniąc pod nr tel. 608 449 451.
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej