sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Terapeutyczne warsztaty plastyczno-muzyczne
2008-10-24 15:39

W zamkowej scenerii będą odbywały się warsztaty zorganizowane przez BWA. Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA Zamek Książ organizuje terapeutyczne warsztaty plastyczno-muzyczne, połączone z elementami pracy edukacyjnej - zapobieganie eskalacji problemów uzależnień poprzez profilaktyczne działania warsztatowo-edukacyjne dla osób z grup szczególnego ryzyka, lecz jeszcze nie uzależnionych. Warsztaty odbywać się będą o października do grudnia a skierowane są do dzieci i młodzieży. - Współcześni ludzie żyją bardzo szybko, zamykają się w sobie. Galeria proponuje terapię przez sztukę, która to pozwala poznać własne możliwości. Celem zajęć jest rozwijanie uczuć społeczno-moralnych i estetycznych, stworzenie warunków na zaspokajanie potrzeb rozwojowych, wzbogacanie wyobraźni, wyzwalanie naturalnych instynktów kreacyjnych, rozwijanie zainteresowań własnych i zdolności, kształtowanie czynnej postawy, jak również ukierunkowywanie aktywności poznawczej dziecka. Rozwój manualny i intelektualny możliwy jest poprzez bezpośredni jak i pośredni kontakt za sztuką - wyjaśnia Alicja Młodecka, dyrektor BWA. Zajęcia rozpoczęły się w październiku i potrwają do grudnia tego roku.


W ramach tego cyklu odbędzie się 6 spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży. Spotkania dla dzieci ze słowem i muzyką poprowadzi aktorka Teatru Lalki i Aktora Barbara Ziółkowska, a spotkania ze sztuką artysta plastyk Emilia Heiler Natomiast warsztaty dla młodzieży: spotkania ze słowem i muzyką poprowadzi aktorka Teatru Lalki i Aktora Barbara Ziółkowska, natomiast spotkania ze sztuką artysta plastyk Andrzej Konik. Warsztaty odbywać się będą w salach Galerii, w zamkowej scenerii i towarzyszyć będę profesjonalnej wystawie "Korczak i jego dzieło". Tematem wystawy jest postać i twórczości Janusza Korczaka - lekarza, wychowawcy, pisarza, orędownika – prezentująca ilustracje do najważniejszych utworów J. Korczaka. Autorami ich są wybitni artyści, laureaci wielu nagród, zarówno ci, którzy tworzyli znaną w świecie "polską szkołę ilustracji", jak i przedstawiciele młodego pokolenia. - Chętnych zapraszamy do skontaktowania się z nami: Biuro Wystaw Artystycznych BWA "Zamek Książ", Lilianna Kwiatkowska 074 665 88 24, edukacja@bwa.walbrzych. pl / wystawy@bwa.walbrzych. pl - zachęcają organizatorzy warsztatów.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: