sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
BWA w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu?
2008-10-24 15:31

Umieszczenie Galerii Sztuki BWA na parterze Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu. Taki pomysł chce poddać pod ocenę radnych wiceprezydent miasta Piotr Sosiński. Przeprowadzka ma być sposobem na zwiększenie dostępności galerii dla mieszkańców i ożywienie centrum miasta. Czyli - wraca stare. Co starsi wałbrzyszanie pamiętają zapewne BWA mieszczące się w niewielkiej salce przy ul. Sienkiewicza 8. Kiedy przed laty zapadła decyzja o przeniesieniu galerii do Książa, entuzjazmu ze strony pracowników nie było. Martwili się, że z powodu odległości wernisaże będą świecić pustkami. Tak się jednak nie stało, a przestronne pomieszczenia na 1 piętrze zamku pozwoliły na niesłychany rozmach i prezentowanie niezwykłych ekspozycji, w tym rzeźby i instalacji. - Upychanie nas teraz na niecałych 200 metrach kwadratowych, to zaprzepaszczenie prestiżu, nad którym pracowaliśmy długie lata - mówi dyrektorka wałbrzyskiego BWA, Alicja Młodecka.


Obecnie BWA dysponuje ponad 600 m kw. Powierzchni wystawowej. Dzięki tej przestrzeni może sprowadzać i organizować duże, prestiżowe ekspozycje, o których większość galerii może tylko pomarzyć. Tak do Książa trafiła wystawa obrazów Jacka Malczewskiego, XIX-wiecznego malarstwa polskiego, ikony Nowosielskiego i wiele, wiele innych znakomitych wystaw, odwiedzanych tłumnie przez miłośników sztuki z całego świata. - Nasz budżet roczny wynosi niecałe 450 tys. zł. Dzięki możliwości organizowania dużych, tematycznych wystaw, około 30 procent tej kwoty pochodziło z zewnątrz - podkreśla dyr. Młodecka. - Obecnie BWA ma charakter ekskluzywny, nastawiony na gości z zewnątrz. Przenosząc je do centrum chcemy sprawić, by było bardziej otwarte na mieszkańców. To miasto finansuje galerię, wałbrzyszanie powinni mieć do niej bliżej - wyjaśnia prezydent Sosiński. W najbliższym czasie zostanie opracowana koncepcja funkcjonowania BWA w nowym miejscu. Projekt uchwały w tej sprawie rada miejska będzie rozpatrywać prawdopodobnie w listopadzie.
Źródło: Barbara Szeligowska / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: