sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Nowoczesny system przeciwpożarowy na Zamku Książ
2010-08-27 10:28

Prezydent Piotr Kruczkowski oraz prezes spółki "Zamek Książ" byli gospodarzami konferencji prasowej poświęconej inwestycjom realizowanym w zamku Książ. W konferencji wziął również udział Marcin Laszkiewicz z firmy SIEMENS, która realizuje w zamku Książ elektroniczny system przeciwpożarowy.

Montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego kosztuje ponad 4,5 mln zł. Ponad 2,5 mln z tej kwoty to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Wałbrzych. Elektroniczny system ppoż. ma być gotowy w listopadzie.Montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego stanowi kolejny etap prac inwestycyjnych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego zamek Książ, których celem jest stworzenie podstaw do dynamicznego rozwoju ponadlokalnego centrum usług okołobiznesowych oraz turystycznych (m.in. centrum kongresowo -konferencyjnego). Gmina Wałbrzych w ramach prac inwestycyjnych przeprowadziła w latach 2005-2006 kompleksową renowację części budynków zamkowych i przyległego parku. Wymienione inwestycje, a także kontynuacja i poszerzanie dotychczasowych działań związanych z kompleksem (konferencje, spotkania gospodarcze, międzynarodowe imprezy sportowe i kulturalne) w sposób zdecydowany wpłyną na wzrost ruchu turystycznego i sprawią, że pozycja zamku Książ łącznie z najbliższym otoczeniem jako ośrodka rozwoju gospodarczego zostanie wzmocniona. Stworzone zostaną również warunki do skuteczniejszego wykorzystywania zamku będącego obiektem dziedzictwa kulturowego w celu poszerzenia oferty turystyczno -biznesowej Dolnego Śląska.

Przedmiotem inwestycji jest montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego w zamku Książ w Wałbrzychu, na który składa się m.in.:

* Wyposażenie całego budynku zamku włącznie z poziomem IV, V pietra, wieżą i strychami w instalacje sygnalizacji pożaru połączoną z obiektem PSP w Wałbrzychu;
* Wyposażenie zamku na kondygnacjach użytkowych w dźwiękowy system ostrzegawczy DSO;
* Wyposażenie wszystkich dróg ewakuacyjnych obiektu w części użytkowej w oświetlenie ewakuacyjne,
* Montaż systemu kamer na wszystkich ciągach komunikacyjnych, w tym na IV i V piętrze zamku.

Wykonanie w całym budynku instalacji sygnalizacji pożaru zapewni wczesne wykrycie pożaru, a Dźwiękowy System Ostrzegawczy szybko poinformuje pracowników i osoby przebywające w obiekcie o zagrożeniu. System monitoringu - kamer oraz służba dozoru obiektu przez cała dobę będzie nadzorować stan i bezpieczeństwo obiektu.
Gmina Wałbrzych w ramach dodatkowych prac nie objętych projektem wyposaży obiekt w hydranty wewnętrzne. W razie potrzeby gaszenia powstałego pożaru będzie można przy ich pomocy podjąć skuteczne działania gaśnicze.

 

źródło: um.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: