Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Przy wtórze Marsza Mendelssohna 48 par świętowało złote i diamentowe gody w zamku Książ w Wałbrzychu. Jubilaci otrzymali specjalne medale przyznane przez prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, a wręczone przez prezydenta miasta, Piotra Kruczkowskiego. W uroczystości uczestniczyły rodziny szczęśliwych małżonków, dzieci, wnuki i prawnuki.
Teresa i Józef Gerke są 50 lat po ślubie cywilnym, ale 58 po kościelnym. Poznali się w Olsztynie na balu sylwestrowym. Doskonale pamiętają, że do ślubu jechali bryczką, zaprzężoną w białe konie. Przyjechali do Wałbrzycha, bo pan Józef organizował tu służbę pożarniczą, ale z czasem zatrudnił się w kopalni, bo była lepsza pensja. Pani Teresa pracowała w MPK. Były też smutki, bo zmarło im dwóch synów. Ale nie narzekają.
- Najważniejszy jest spokój i uśmiech. Jesteśmy szczęśliwi, że dożyliśmy tych lat – mówią zgodnie małżonkowie, rozglądając się za prawnukami, hasającymi po sali Maksymiliana.
Także Wanda i Stanisław Rondzisty rodzinę uważają za najważniejszą.
- Uśmiechać, się, pomagać sobie wzajemnie, troski odkładać na bok – to recepta jubilatów na udany związek.
- Te uroczystości są dla nas wszystkich bardzo ważne – podkreśla Piotr Kruczkowski, który wręcza medale jubilatom, przystrojony w złoty łańcuch prezydencki. - Spotykają się tutaj całe rodziny, dzieci, wnuki. Uczą się doceniać wartości rodzinne – podkreśla prezydent.
Medale przyznawane długoletnim małżonkom, to nie są zwykłe krążki, nadawane automatycznie, tylko z powodu daty zawarcia małżeństwa.
- Nasze wnioski są bardzo skrupulatnie weryfikowane przez służby wojewody oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – wyjaśnia Piotr Kruczkowski.
W tym roku planowane są jeszcze dwa podobne jubileusze.
szela - regionalnatv.pl
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
czytaj więcejPrzed nami rodzinny Weekend Rycerski! W dniach 19-20 sierpnia do Zamku Książ zjadą się najdzielniejsi rycerze z Bractwa Zamku Grodno i zaproszą Was do wspólnej zabawy na terenie wioski rycerskiej w godzinach 10:00-17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!
Lokalizacja: wioska rycerska będzie rozbita na terenie przyzamkowego parku (przy alejce prowadzącej do zamku). W przypadku mocnych opadów deszczu wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin.
Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.
Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
XX edycja Festiwalu Księżnej Daisy odbędzie się między 20 a 23 kwietnia 2023. Dni te będą wypełnione wyjątkowymi wydarzeniami artystycznymi w ważnych centrach kulturalnych Wałbrzycha – Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego, w Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Bilety na koncerty w Zamku Książ można nabyć na oficlajnej stronie internetowej zamku.
czytaj więcejDrodzy turyści informujemy o godzinach otwarcia zamku i palmiarni od 1 kwietnia 2023 r.
czytaj więcej