sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Złote i diamentowe gody na zamku Książ
2010-03-02 09:17

Przy wtórze Marsza Mendelssohna 48 par świętowało złote i diamentowe gody w zamku Książ w Wałbrzychu. Jubilaci otrzymali specjalne medale przyznane przez prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, a wręczone przez prezydenta miasta, Piotra Kruczkowskiego. W uroczystości uczestniczyły rodziny szczęśliwych małżonków, dzieci, wnuki i prawnuki.
Teresa i Józef Gerke są 50 lat po ślubie cywilnym, ale 58 po kościelnym. Poznali się w Olsztynie na balu sylwestrowym. Doskonale pamiętają, że do ślubu jechali bryczką, zaprzężoną w białe konie. Przyjechali do Wałbrzycha, bo pan Józef organizował tu służbę pożarniczą, ale z czasem zatrudnił się w kopalni, bo była lepsza pensja. Pani Teresa pracowała w MPK. Były też smutki, bo zmarło im dwóch synów. Ale nie narzekają.
- Najważniejszy jest spokój i uśmiech. Jesteśmy szczęśliwi, że dożyliśmy tych lat – mówią zgodnie małżonkowie, rozglądając się za prawnukami, hasającymi po sali Maksymiliana.


Także Wanda i Stanisław Rondzisty rodzinę uważają za najważniejszą.
- Uśmiechać, się, pomagać sobie wzajemnie, troski odkładać na bok – to recepta jubilatów na udany związek.
- Te uroczystości są dla nas wszystkich bardzo ważne – podkreśla Piotr Kruczkowski, który wręcza medale jubilatom, przystrojony w złoty łańcuch prezydencki. - Spotykają się tutaj całe rodziny, dzieci, wnuki. Uczą się doceniać wartości rodzinne – podkreśla prezydent.
Medale przyznawane długoletnim małżonkom, to nie są zwykłe krążki, nadawane automatycznie, tylko z powodu daty zawarcia małżeństwa.
- Nasze wnioski są bardzo skrupulatnie weryfikowane przez służby wojewody oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – wyjaśnia Piotr Kruczkowski.
W tym roku planowane są jeszcze dwa podobne jubileusze.

szela - regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: