sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Obraz "Bitwa pod Grunwaldem" w Zamku Książ
2010-02-25 10:32

Inicjatorem wystawienia w Polsce w roku jubileuszu namalowanej przez Popiela i Rozwadowskiego "Bitwy pod Grunwaldem" oraz przeprowadzenia konserwacji obrazu jest Alicja Młodecka, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA "Zamek Książ", współpracująca z Adamem Doboszem z Częstochowy, wspierana przez Gminę Wałbrzych. Inicjatywę mocno wspiera również Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki. W rezultacie poczynionych ustaleń Zamek podjął się sprowadzenia obrazu ze Lwowa do kraju i przeprowadzenia jego konserwacji przez konsorcjum konserwatorów Zamku Królewskiego i Muzeum Narodowego w Krakowie, kierowanym przez dr Ewę Wiłkojć. Dla pracy Popiela i Rozwadowskiego przewidziano ważne miejsce w wielkiej jubileuszowej ekspozycji "Na znak świetnego zwycięstwa", zaplanowanej w salach Zamku Królewskim na Wawelu w okresie od 15 lipca do 30 września 2010.
W zamku Książ "Bitwa pod Grunwaldem" zawiśnie w sali Konrada, na specjalnej konstrukcji, która będzie w stanie udźwignąć 50 metrów kwadratowych dzieła Rozwadowskiego i Popiela. Obraz ma wymiary 10 na 5 metrów. Równolegle z prezentacją panoramy, prowadzone będą działania edukacyjne, skierowane do młodzieży szkolnej. Wernisaż odbędzie się 7 marca. Obraz prezentowany będzie do końca marca.


W roku grunwaldzkiego jubileuszu obraz ze Lwowa poza Wawelem i Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA będzie można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Muzeum Lubelskim, Muzeum w Częstochowie, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a także w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie i we Lwowie.

Źródło: um.walbrzych.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: