sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Moniuszko i jego pieśni w zamku Książ
2009-08-07 08:45

Trwają przygotowania do niezwykle atrakcyjnego koncertu, który jest planowany na połowę sierpnia w zamku Książ. Bohaterem wieczoru będzie Moniuszko i jego pieśni - zarówno te najbardziej znane, jak i te rzadziej wykonywane, a równie piękne.
Z inicjtywą zaprezentowania melomanom utworów jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów wystąpił znany śpiewak, solista Opery Wiedeńskiej, Janusz Monarcha. Co bardziej wytrawni bywalcy sal koncertowych pamiętają go zapewne z roli Borysa Godunowa we wrocławskiej inscenizacji Ewy Michnik.


Artysta, który młodość spędził w Wałbrzychu, przebywa od ponad 20 lat za granicą, ale tym razem postanowił spędzić wakacje w swoim rodzinnym kraju. Są to jednak wakacje bardzo pracowite, bo Janusz Monarcha zakończył właśnie kurs mistrzowski, który zorganizował dla adeptów sztuki śpiewaczej w Jeleniej Górze. Teraz szykuje się do występu w zamku Książ. - Chciałbym zaśpiewać, razem ze swoimi gośćmi wybrane utwory Stanisława Moniuszki w specjalnym opracowaniu. Będą to takie małe inscenizacje - wyjaśnia artysta. Choć wykonawcom pieśni Moniuszki akompaniuje zwykle pianista, tym razem śpeiwakom będzie towarzyszył kwartet smyczkowy oraz kilka innych instrumentów, wykorzystywanych w niektórych utworach - na przykład werbel przy pieśni o starym kapralu. - Takich niespodzianek będzie więcej, ale nie chcę wszystkiego zdradzać - mówi Janusz Monarcha.
Artyście spodobała się sala balowa w zamku Książ. - To świetne miejsce do koncertu pieśni staropolskich - zapewnia. Dla wywołania stosownego nastroju, podczas koncertu w sali zapłoną świece, panowie będą ubrani we fraki, a panie w eleganckie suknie wieczorowe.
Koncert jest zaplanowany na 14 sierpnia, na godz. 20. O bilety już można pytać w zamku Książ, albo zamawiać pocztą mailową pod adresem biuro@arena-classica.com lub numerem tel. 602 600 662.

szela / regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: