sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Kraina gór wałbrzyskich
2009-04-27 14:53

Od doliny Bobru do doliny Bystrzycy, na długości 35 km z północnego zachodu na południowy wschód biegnie pasmo Gór Wałbrzyskich w Sudetach Środkowych. Na wschodzie, w dolinie Bystrzycy łączą się z Górami Sowimi. Góry Wałbrzyskie, to trzy niezależne pasma: masyw Trójgarbu, masyw Chełmca oraz Góry Czarne.
Na północ od Wałbrzycha, pomiędzy Szczawnem a Świebodzicami rozciąga się Pogórze Wałbrzyskie, objęte niemal w całości Książańskim Parkiem Krajobrazowym, w którym króluje zamek Książ, wraz z otaczającym go ogromnym parkiem. W parku można obejrzeć ruiny tzw. starego zamku z końca XVIII wieku. Najwyższe szczyty Gór Wałbrzyskich to Borowa (854 m n.p.m.), Chełmiec (851 m), Trójgarb (779 m) i Krąglak (693 m).


Wiele osób za najwyższy uważa Chełmiec, tak jednak nie jest, co nie umniejsza popularności tej najbardziej widowiskowej góry, królującej nad Wałbrzychem. To ulubione miejsce weekendowych spacerów wałbrzyszan. Na górze czeka 22-metrowa wieża widokowa, udostępniana przez krótkofalowców, charakterystyczny, biało-czerwony przekaźnk telewizyjny oraz monumentalny Krzyż Milenijny. Jest to znakomity punkt widokowy na Sudety Środkowe, część Karkonoszy oraz Sudety Wschodnie. Kotlina Wałbrzyska już dawno nie jest synonimem klęski ekologicznej, widać za to gołym okiem niebanalną jej urodę i wspaniałe ukształtowanie terenu. Góry Wałbrzyskie oraz pogórze znakomicie nadają się do uprawiania turystyki rowerowej, pieszej czy konnej.
Rowerem można dotrzeć na szczyt Chełmca, przejedzie się też w bliskiej odległości od szczytu Borowej, podążając z Kamieńska lub z Wałbrzycha Głównego do Jedliny zdroju lub w okolice Rybnicy Małej. Prowadzą tamtędy leśne trakty. Na piesze wypady znakomicie nadają się okolice Chełmca i Trójgarbu. Jest to też świetny teren na wyprawy jeździeckie - zwłaszcza okolice Trójgarbu oraz Wyżyna Unisławska (choć są to już Góry Kamienne). Inne atrakcje, to zamek Grodno, albo 30-metrowe Czartowskie Skały, zbudowane z czerwonego piaskowca. Nad centrum Wałbrzycha znajdują się punkty widokowe na Kotlinę Wałbrzyską: Lisi Kamień (613 m n.p.m.) oraz Ptasia Kopa (590 m n.p.m.).
(Szela) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: