sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Dobra współpraca
2008-09-19 10:34

Rozmowa z Jerzym Tutajem, radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

- Czy radni sejmiku z regionu wałbrzyskiego mają czym się pochwalić swoim wyborcom?
Jerzy Tutaj: - Sukcesem zakończyły się starania o uzupełnienie Wojewódzkiego Planu Inwestycyjnego i Regionalnego Programu Operacyjnego o inwestycje wałbrzyskie. I tak zapisano budowę łącznika drogi wojewódzkiej 379 z ul. Uczniowską w Wałbrzychu na łączną kwotę 10 500 000 zł, a także budowę infrastruktury drogowej w ramach Parku Przemysłowego na łączną kwotę 16 579 473 zł oraz modernizację ulicy Piastów Śląskich i Jeździeckiej – zamek Książ, na łączną kwotę 4 119 560 zł.


Na co jeszcze mogą liczyć mieszkańcy Wałbrzycha i okolic?
- Samorząd województwa dolnośląskiego przygotowuje i wdraża kompleksowy plan w zakresie ochrony zdrowia, który zakłada utworzenie w Wałbrzychu Centrum Regionalnego obok Wrocławia i Legnicy. Kolejny plan powstaje w zakresie utworzenia priorytetowej sieci dróg województwa dolnośląskiego, która zakłada budowę drogi ekspresowej łączącej subregion wałbrzyski z autostradą A-4 oraz budowę drogi ekspresowej S-3 Lubawka –Legnica.

Jak ocenia pan zaangażowanie samorządu województwa w sprawy subregionu wałbrzyskiego?
- Uwagę zwraca bardzo dobra współpraca z teatrem dramatycznym (inwestycje i działalność bieżąca) oraz dość dobra współpraca z Filharmonią Sudecką i dobra z Aliance Frances. Za nami jest także bardzo dobra promocja subregionu i jego symbolu – zamku Książ, która objęła Czechy, Niemcy, telewizję CNN i Dolny Śląsk. Na wydawnictwa i imprezy oraz spoty reklamowe wydani 19 mln zł. W mojej ocenie jest również bardzo dobra współpraca z wałbrzyskim szpitalem (inwestycje i działalność bieżąca).

Czy są obszary, w których ta współpraca nie jest właściwa?
- Uważam, że jest niedostateczne zaangażowanie samorządu województwa w nieruchomości należące do województwa dolnośląskiego, czyli dawny GDK i szpital w dzielnicy Gaj. Poza tym zwracam uwagę na niedostateczne zaangażowanie w rozwiązania problemów z ciekami wodnymi.

Na co jeszcze możemy liczyć ze strony władz województwa?
- Na nowe starania zarządu i sejmiku o środki centralne, wspierające działania w kierunku inwestycji komunikacyjnych subregionu wałbrzyskiego: A także na nowe projekty, nad którymi trwają prace, czyli: Wielokulturowy Park „Stara Kopalnia”, Park Przemysłowy, Muzeum Ziem Zachodnich - filia zamek Książ , Centrum Kulturalno- Kongresowe Zamku Książ.

Rozmawiał Robert Raczak / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: