sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Książe Bolko Graf von Hochberg gościł w Zamku Książ
2009-04-20 15:17

W miniony czwartek na Zamku Książ rozpoczęto uroczyste obchody rocznicy 500 - lecia nabycia praw własności przez rodzinę von Hochberg do Zamku Książ. Gośćmi honorowymi byli: Książe Bolko Graf von Hochberg, wnuk księżnej Daisy oraz jego siostra księżna Goya.
W ten sposób władze Przedsiębiorstwa Zamek Książ Sp z o.o. chcą nawiązać do wspaniałej historii wałbrzyskiego zabytku. - Nie możemy zapomnieć o pierwszych właścicielach Zamku Książ, czyli rodzinie Hochbergów. Ponieważ ich pojawianie się na ziemi wałbrzyskiej bez wątpienia przyczyniło się do rozwoju gospodarczego i kulturalnego tych terenów – wyjaśnia dr Jerzy Tutaj, prezes Zamku Książ, który dodaje, że jest ro również wspaniała, żywa lekcja historii dla mieszkańców naszego regionu. Podczas uroczystości wręczono specjalne dyplomy – wyróżnienia osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do wzrostu popularności Zamku Książ oraz działały na jego rzecz po II Wojnie Światowej. Ich pracę i starania docenia również ostatni żyjący potomek rodu von Hochberg - Książe Bolko.


- Gdy patrzę na to jak wygląda zamek czuję ogromną satysfakcję. Pomimo upływu lat prezentuje się on naprawdę okazale, dlatego dziękuję wszystkim, którzy dbali przez lata i dbają nadal o Zamek Książ – mówi wnuk Księżnej Daisy. Rozpoczęcie obchodów 500 – lecia nabycia praw własności przez ród Hochbergów do Zamku było również znakomitą okazją do otwarcia wystawy „Hochbergowie w Zamku Książ”, poświęconej byłym właścicielom obiektu. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z różnego rodzaju dokumentami i fotografiami, które ukazują po części historię pierwszych mieszkańców zamku.Na uroczystości zostały również wręczone nagrody dzieciom i młodzieży, która wzięła udział w
konkursie "Zamek Książ. Rok 2500". Na zakończenie licznie przybyli goście uczestniczyli w wernisażu wystawy „Zamki i Pałace Dolnego Śląska” autorstwa Andrzeja Woźniaka.

Źródło: ksiaz.walbrzych.pl

- Zobacz reportaż filmowy "Wnuk Księżnej Daisy w Zamku Książ"Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: