sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Tłumy odwiedziły Zamek Książ
2008-09-22 15:56

Czwarty Festiwal Jesienny - Dary Jesieni bez wątpienia należy zapisać do udanych. Największą atrakcją dwudniowej imprezy był konkurs kulinarny na najsmaczniejszy bigos polski o „Puchar Kasztelana”.
Dary Jesieni wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów Zamku i przebiegały pod znakiem prezentacji lokalnych produktów wytwarzanych w różnych zakątkach naszego kraju, jak również poza jego granicami. Impreza swoim charakterem przypominała wiosenny Festiwal Kwiatów i Sztuki. Na dziedzińcu Zamku Książ jesienne zbiory prezentowali regionalni producenci, hodowcy, gospodarstwa rolne oraz przedstawiciele rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej. Licznie przybyli goście mieli okazję zasmakować wielu niepowtarzalnych, regionalnych przysmaków. Jednak najważniejszym punktem pierwszego dnia Festiwalu był konkurs kulinarny na najlepszy bigos polski.


Do walki o „Puchar Kasztelana” przystąpiło sześć firm gastronomicznych z Dolnego Śląska. Niezależne jury, w którego skład wchodziło pięć przypadkowych osób, oceniało bigos według ściśle określonych kryteriów. Liczyła się przede wszystkim estetyka, zachowanie proporcji, kolorystyka, wrażenie ogólne i oczywiście smak. Największe wrażenie na sędziach zrobiła potrawa przygotowana przez Pensjonat Galery ze Świebodzic.
„Puchar Kasztelana” oraz pamiątkowy dyplom wręczyli zwycięzcom prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski oraz prezes Zamku Książ dr Jerzy Tutaj. Całości towarzyszyły występy artystyczne, które jednocześnie umilały czas zwiedzającym. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz kapela ZERO PROCENT. Również w niedzielę nie brakowało wyjątkowych atrakcji. Tego dnia na Zamku odbył się finał Europejskiego Dnia bez Samochodu, który zakończył przyjazd peletonu rowerzystów. Natomiast na estradzie zaprezentował się Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat oraz grupy Ceramik Band.

 

Źródło: ksiaz.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: