Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?
Czwarty Festiwal Jesienny - Dary Jesieni bez wątpienia należy zapisać do udanych. Największą atrakcją dwudniowej imprezy był konkurs kulinarny na najsmaczniejszy bigos polski o „Puchar Kasztelana”.
Dary Jesieni wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów Zamku i przebiegały pod znakiem prezentacji lokalnych produktów wytwarzanych w różnych zakątkach naszego kraju, jak również poza jego granicami. Impreza swoim charakterem przypominała wiosenny Festiwal Kwiatów i Sztuki. Na dziedzińcu Zamku Książ jesienne zbiory prezentowali regionalni producenci, hodowcy, gospodarstwa rolne oraz przedstawiciele rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej. Licznie przybyli goście mieli okazję zasmakować wielu niepowtarzalnych, regionalnych przysmaków. Jednak najważniejszym punktem pierwszego dnia Festiwalu był konkurs kulinarny na najlepszy bigos polski.
Do walki o „Puchar Kasztelana” przystąpiło sześć firm gastronomicznych z Dolnego Śląska. Niezależne jury, w którego skład wchodziło pięć przypadkowych osób, oceniało bigos według ściśle określonych kryteriów. Liczyła się przede wszystkim estetyka, zachowanie proporcji, kolorystyka, wrażenie ogólne i oczywiście smak. Największe wrażenie na sędziach zrobiła potrawa przygotowana przez Pensjonat Galery ze Świebodzic.
„Puchar Kasztelana” oraz pamiątkowy dyplom wręczyli zwycięzcom prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski oraz prezes Zamku Książ dr Jerzy Tutaj. Całości towarzyszyły występy artystyczne, które jednocześnie umilały czas zwiedzającym. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz kapela ZERO PROCENT. Również w niedzielę nie brakowało wyjątkowych atrakcji. Tego dnia na Zamku odbył się finał Europejskiego Dnia bez Samochodu, który zakończył przyjazd peletonu rowerzystów. Natomiast na estradzie zaprezentował się Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat oraz grupy Ceramik Band.
Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu we współpracy z współpracy z „Biblioteką pod Atlantami” oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA organizuje konkurs „Śladami księżnej Daisy” o zasięgu Aglomeracji Wałbrzyskiej i miasta Pszczyna. W konkursie udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz studenci uniwersytetu III wieku.
czytaj więcejW Zagórzu Śląskim przy ul. Głównej planowany jest remont przejazdu kolejowego. W dniach 23-31 stycznia 2023 roku nie będzie możliwy przejazd przez skrzyżowanie. Planując wyprawy w tamte okolice, pamiętajcie o zmianach.
czytaj więcejWyniki II Plebiscytu na Ulubioną Wieżę Widokową Dolnego Śląska mogą co niektórych zaskoczyć. Pierwsze miejsce zdobyła wieża na Wieżycy w Dobromierzu, na drugim miejscu znalazła się wieża widokowa na Trójgarbie, a trzecie miejsce przypadło obecnie remontowanej wieży na Wielkiej Sowie.
czytaj więcejStolicę Austrii można by było spokojnie nazwać stolicą europejskiej kultury i nikt by się za to nie obraził (chyba!). W Wiedniu znajdziemy od groma miejsc związanych z kulturą, a to tylko początek jego zalet. Mało która europejska stolica jest tak zielona jak on. Cudowne parki, po drodze do nich słynne wiedeńskie kawiarenki… no i jeszcze zabytki! Trudno skrócić w tak krótkim opisie to, co Wiedeń ma do zaoferowania. Lepiej po prostu się w to wgłębić, więc zapraszam do czytania Poradnika Podróżnika o Wiedniu!
czytaj więcejDolnośląska Organizacja Turystyczna od 2003 roku organizuje konkurs, którego celem jest wskazanie liderów dolnośląskiej branży turystycznej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w roku 2019 Zamek Książ w Wałbrzychu został zwycięzca w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska.
Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego. Celem organizowanego konkursu jest wsparcie rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku poprzez wskazanie odwiedzającym region turystom miejsc i wydarzeń o najwyższym poziomie świadczonych usług. Do tej pory łącznie kilkanaście obiektów oraz imprez na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikaty, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat stały się prawdziwym znakiem jakości dla branży.