sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
"Polska-Holandia. Wokół Krajozbrazu" i "Zakręcony Świat"
2009-03-25 15:43

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych "Zamek Książ" zaprasza na wernisaż wystawy "POLSKA-HOLANDIA.WOKÓŁ KRAJOBRAZU" oraz "ZAKRĘCONY ŚWIAT - fotografie panoramiczne Piotra Swieszkowskiego". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 4 kwietnia, o godz. 16.15. Wystawy będzie można oglądać do 3 maja.


- "POLSKA-HOLANDIA.WOKÓŁ KRAJOBRAZU" to wystawa trzech twórców Andre van der Wenden i Jana van der Wenden oraz Iśki van Kempen. Artyści działający na co dzień w Holandii, postanowili zaprezentować swoją twórczość polskim odbiorcom.
Każdy z przedstawionych artystów posiada silne związki z naszą Ojczyzną. Iśka van Kempen jest polską emigrantką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zamieszkałą od 25 lat w Holandii, zajmującą się tkaniną artystyczną i malarstwem. Bracia van der Wenden - Andre ceniony w Holandii grafik oraz Jan malarz i absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Hadze oraz Instytutu Sztuki w Antwerpii - znaleźli między innymi inspirację dla własnej twórczości w Szczawnie Zdroju. Andre w sposób niezwykły maluje Szczawno-Zdrój, widząc Kurort oczyma przedstawiciela kultury Flandrii z miłością i wielką wrażliwością. Miasto stało się inspiracją Jego twórczości. Pozwala nam odkryć na nowo piękno Szczawna Zdroju, poczuć po raz kolejny jego urok. W pracach Jana i Iśki odczuć możemy zaś holenderski klimat. Nie znajdziemy tu jednak pól tulipanów czy stereotypowych już wiatraków, ale bardziej uniwersalne krajobrazy, kojarzone mgliście z Niderlandami. Znajdziemy także swoisty pamiętnik z podróży Jana po Hiszpanii oraz prace tkackie Iśki van Kempen inspirowane latami 20 przedstawiające ówczesnych mieszkańców Niderlandów. Ekspozycja twórczości Holenderskich artystów to wspaniała okazja do skonfrontowania i zjednoczenia różnych kultur, a także możliwość zwiedzenia obcych krain bez potrzeby angażowania biur podróży.


- "Zakręcony Świat- fotografie panoramiczne Piotra Swieszkowskiego"
Gdy konwencjonalna fotografia ogranicza nas w pokazywaniu otaczającego świata, a to co nas urzeka nie mieści się w kadrze, problemy nasze rozwiązuje fotografia panoramiczna. Panorama to z greckiego "pan"-widzieć i "hórama"-wszystko. Tego typu fotografia pokazuje dowolna perspektywę, nawet 360 stopni i więcej, a zdjęcia takie powstają z serii ujęć wykonanych aparatem obracanym wokół osi.

Źródło: um.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: