sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Rok 2008 rekordowy dla Zamku Książ
2009-03-25 10:41

Władze Przedsiębiorstwa Zamek Książ Sp. z o.o. mają powody do zadowolenie gdyż rok 2008 był dla spółki niezwykle udany. Zamek odwiedziła rekordowa liczba 300 tysięcy turystów, a przedsiębiorstwo zamknęło rok zyskiem.
Statystyki wyraźnie pokazują, że z roku na rok ruch turystyczny sukcesywnie wzrasta. Systematycznie zwiększa się również liczba konferencji, bankietów oraz wydarzeń kulturalnych odbywających się w salach zamku. Tylko w 2008 roku zorganizowano tu ponad dwieście różnego rodzaju imprez. - Zamek Książ stał się w ostatnich latach jednym z głównych symboli nie tylko Wałbrzycha, ale także całego Dolnego Śląska – mówi dr Jerzy Tutaj, prezes Przedsiębiorstwa Zamek Książ Sp. z o.o.


- Jednak nie zamierzamy spocząć na laurach i planujemy kolejne inwestycje oraz akcje promocyjne, dzięki którym wałbrzyski zabytek stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów – dodaje. W Zamku przygotowano koncepcję stworzenia Centrum Kongresowo-Turystycznego, którego głównym celem będzie wykorzystanie ogromnego potencjału zamku i dostosowanie jego infrastruktury do pełnienia nowych funkcji oraz rozwoju już istniejących. - Obecnie zamek jest liczącym się ośrodkiem turystyki biznesowej w naszym województwie, jednak zdajemy sobie sprawę, że cały czas musimy poszerzać naszą ofertę, aby dostosować się do potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku – wyjaśnia dr Jerzy Tutaj. Na początek przeprowadzone zostaną prace związane z przebudową i modernizacją trzeciego piętra. Powstanie tam czterdzieści nowych sal wystawienniczych i konferencyjnych. Dla odwiedzających oznacza to możliwość zwiedzania dodatkowych pomieszczeń o łącznej powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Prace remontowe kosztować będą 10 milionów złotych. Już 31 marca otwarte zostaną tarasy północne, które po renowacji wyglądać będą dokładnie tak jak w XIX wieku. Otwarcie tarasów z pewnością przyciągnie kolejnych turystów, a także przyczyni się do rozproszenia ruchu turystycznego. Natomiast 16 kwietnia odbędzie się wyjątkowa impreza zorganizowana z okazji obchodów 500 - lecia pojawienia się rodu Hochbergów na Zamku Książ, a honorowym gościem będzie Książe Bolko Graf von Hochberg. W 2009 roku nie zabraknie także sztandarowych imprez takich jak Festiwal Kwiatów i Sztuki czy Dary Jesieni.

Źródło: ksiaz.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: