sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Wałbrzych - raj dla melomanów
2008-09-05 15:10

Koncerty w sali Maksymiliana zachwyciły publiczność. Ostatnie tygodnie lata okazały się prawdziwym rajem dla wałbrzyskich melomanów. Można było posłuchać (i obejrzeć), artystów światowej klasy, występujących w najsłynniejszych salach koncertowych, gdzie na bilet wstępu stać wyłącznie elity. Wałbrzyszanie ich koncerty otrzymali w prezencie. Mowa o Festiwalu Muzyki Kameralnej im. księżnej Daisy, który krzepnie, nabiera rozpędu, a organizatorzy kipią pomysłami. W tym roku zapewnili kilka ekscytujących nowinek. Wystąpił legendarny skrzypek, Bartłomiej Nizioł, zwycięzca wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych, koncertujący z najbardziej renomowanymi orkiestrami, filar zespołu Opery w Zurichu. - Namawialiśmy go na przyjazd od paru lat, wreszcie się udało - mówi Katarzyna Markowicz, dyrektor festiwalu. Do wrażeń muzycznych doszły atrakcje teatralne.


Znani aktorzy Beata Fudalej i Wojciech Malajkat przygotowali ze studentami szkół aktorskich etiudy teatralne, a na zakończenie, przy wsparciu Zbigniewa Zamachowskiego urządzili zniewalający wieczór wspomnień o znakomitym reżyserze, Jerzym Grzegorzewskim. Klamrą, łączącą obie dziedziny sztuki stał się utwór, skomponowany przez Marcina Markowicza, specjalnie dla potrzeb jednoaktówek Czechowa, prezentowanych przez młodych aktorów. Utwór ten, w wykonaniu wszystkich artystów biorących udział w festiwalu, został brawurowo wykonany na finał imprezy, pozostawiając publiczność w niekłamanych zachwycie. Niemniej emocjonujące wrażenia wynieśli widzowie z koncertów Sudeckiego Lata Muzycznego, na które złożyły się Letnia Serenada na Rynku oraz Turniej Tenorów w Filharmonii. Poziom tych koncertów, ich oprawa, wykonanie, muzyka, prowadzenie, organizacja - wszystko to zasługuje na najwyższą ocenę i owacje na stojąco, które nieodmiennie kończą opisywane zdarzenia.
Źródło: (S
zela) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: