sowie

Zamek Książ w Wałbrzychu, Imprezy Zamek Książ oraz Konferencje na zamkach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-06-12 08:43

Ostatni komentarz:

Było nawet fajnie. Potańcówka też, tylko trochę krótko.
Miło, że nie występował zespół Krąg trzeci raz z tym samym programem.Szkoda, że nie było zadaszonej sceny przed zamkiem bo trochę ciasno było przy wejściu.
Dzieciaczki z obrzędu były zajefajnym widoczkiem. Zwłaszcza sceny z ogniem i puszczanie wianków. Ładnie to przygotowali.
Ten teatr z zamku też wesoły. Nie wiedziałem nawet, że tam jest teatr. Czy ktoś może powiedzieć czy coś o nich wie?
Pozdrawiam
Hubert ; od redakcji: zapewne chodzi o Teatr William-E?

 


dodany: 2009.06.21 13:13:51
przez: KuPało
czytaj więcej
Data newsa: 2009-03-31 12:56

Ostatni komentarz: odbudowac stary ksiaz . bedzie druga atrakcja ksiaza . komitet odbudowy starego ksiaza /alte burg / ,
dodany: 2009.04.25 08:22:14
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-26 15:42

Ostatni komentarz: a co z zamkiem stary ksiaz on tez zasluguje na odbudowe
dodany: 2009.01.22 13:01:30
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Data newsa: 2008-12-08 10:51

Ostatni komentarz: odbudowac zamek stary ksiaz hanba dla polakow
dodany: 2009.01.09 17:02:17
przez: stary ksiaz
czytaj więcej
Spotkanie w sprawie podziemi Zamku Książ
2009-01-05 13:27

Kolejna inicjatywa Centrum Europejskiego. Turyści zobaczą, co dzieje się w podziemiach. Polska Akademia Nauk, jej instytut Geofizyki oraz Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie od wielu lat prowadzą w podziemiach Zamku różnego rodzaju badania naukowe. Do tej pory informacje o znajdujących się tam sejsmografach i innych urządzeniach pomiarowych nie były wykorzystywane do promocji Zamku, nie mieli do nich dostępu również turyści. Teraz sytuacja ma się zmienić. Jest to efekt rozmów, w których uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Geofizyki PAN na czele z prof. dr hab. Pawłem Rowińskim oraz doc. dr hab. Wojciechem Dębskim i Zarządem Przedsiębiorstwa Zamek Książ. Spotkanie to zaowocowało podjęciem kilku ważnych decyzji dotyczących dalszej współpracy. Po pierwsze uregulowane zostaną sprawy własnościowe między właścicielem, czyli Gminą Wałbrzych a Instytutem. Podczas spotkania rozmawiano również o uruchomieniu kolejnej pracowni sejsmograficznej, która ma powstać w oparciu o środki pozyskane z funduszy unijnych.


- Nasz cel jest jasny. Chcemy, aby goście odwiedzający Zamek mogli bliżej poznać wszystko to, co dzieje się w jego podziemiach. W ten sposób chcemy również uatrakcyjnić naszą ofertę – wyjaśnia dr Jerzy Tutaj, prezes Przedsiębiorstwa. Turyści będą mogli zobaczyć, za pomocą kamer, setki metrów korytarzy, które na dzień dzisiejszy są niedostępne oraz zapoznać się z wynikami prac badawczych prowadzonych prze Instytut Geofizyki. Sporą atrakcją będzie możliwość łączenia się na żywo ze Stacją Polarną na Spitzbergenie, w czym uczestniczyć będą odwiedzający Zamek goście. Cele Przedsiębiorstwa jest także popularyzacja tego wszystkiego, co dotyczy badań prowadzonych prze Centrum Badań Kosmicznych na Zamku. Na spotkaniu postanowiono również o powołaniu specjalnego zespołu roboczego, w którego skład wejdą przedstawiciele Gminy Wałbrzych, Przedsiębiorstwa Zamek Książ, Centrum Europejskiego, Instytutu Geofizyki, Centrum Badań Kosmicznych i Instytutu Archeologii PAN. Jego zadaniem będzie przygotowanie programu prac związanego z zweryfikowaniem informacji o nie znanych pomieszczeniach w podziemiach. Badania te prowadzone będą przy użyciu nieinwazyjnych urządzeń stosowanych w geofizyce.

Źródło: ksiaz.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: